Hakkımızda

Guzelimguzel.com bir arayışın sonucu ortaya çıktı .Aranılan neydi peki?Aslında aradığımız şey çok basitti:’’Benden birşeyler olan bir kadın sitesi neden yok?’’ İnternete girdiğimizde onlarca kadın sitesi var. Çoğunun içeriği ve kalitesi beklentiyi karşılıyor. Bununla birlikte,eksik olan, ama tam tanımlayamadığımız bir şeyler vardı. O hep eksik kalıyordu ve yeri dolmuyordu.’’Nedir bu eksiklik?’’ diye düşünürken, bu sitenin ilham kaynağı olan cevabı bir arkadaşım paat diye verdi:’’Eksik, benim olmayışım!’’.Evet doğru söylüyordu. Her sitede yüzlerce yazı,  resim, video vardı ama bizi ifade eden bir şey bulamamıştık.

Hayatın içinde olan,hayata dokunan,çevresinde bir etki alanı oluşturan ‘’yeni kadına’’ dair bir şey yoktu. Tüm kadın sitelerinde yer alan yazıların ortak bir özelliği var:’’Karşıya verdiğim enerjiyi veya imajı nasıl en yüksek seviyeye çıkartabilirim? ’’ guzelimguzel.com,bu alandan ısrarla uzak durmaya çalışacak.Karşıyla bir işimiz yok arkadaşlar!

Ben hayatın neresindeyim,yaptığım makyaj,uyguladığım bakım,giydiğim kıyafet beni nasıl hissettiriyor? Beni yansıtıyor mu? Benden, kişiliğimden,karakterimden yansımalar taşıyor mu? İşte guzelimguzel.com’un hedefi bu soruların cevabını aramak,aratmak,bir parça da olsa bulmanıza yardımcı olmak.

Yukarıda kısaca açıklamaya çalıştığımız hedeflerimize bilinen bir kadın sitesi tasarımıyla ve içeriğiyle ulaşmamız elbette imkansızdı. Bu konuda uzun saatler beyin fırtınası yaptık diyebilirim… Temel alanlarımız olan makyaj,cilt bakımı,fitnes,diyet,ilişkiler,moda sayfalarında eğitici,anlaşılır yazı ve videolar yer alacak. Bu sayfaları özgün yazı ve videolarla sürekli güncelliyor olacağız. Ama,sırf sayfa dolsun, site kalabalık görünsün diye de guzelimguzel.com’u  bir yazı çöplüğüne dönüştürmeyeceğiz.Gerçekten söyleyecek sözümüz varsa söyleyeceğiz,yoksa susmamız gerekiyordur,susacağız. İçerik yalın,anlaşılır ve doyurucu olacak.

Kaliteli,anlaşılır,bilimsel,sade ve asil bir yayın çizgimiz olacak ve asla bu çizginin dışına çıkmayacağız.

En iyi kadın sitesi olmak hedefimiz…

Bu hedefe ilerlerken sloganımız ise belli ;’’Kadınsan anlamlısın.’’

Sevgi ve saygılarımızla,

Güzelim Güzel Editörleri.

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Kaydolmak için aşağıdaki formları doldurun

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.